Пресс-релизы

За останні два місяці у ДП “Укрспирт” звільнено 7 директорів заводів

За останні два місяці у ДП “Укрспирт” звільнено 7 директорів заводів

Цього тижня звільнено ще одного директора заводу ДП “Укрспирт” — керівника Ковальовського місця провадження діяльності (далі — завод). Це вже сьомий директор, який неефективно виконував покладені на нього обов’язки. 

Так, у грудні Ковальовський завод виконав лише 55% від заданого плану виробництва. Однак потужності заводу були значно вищими. Така ситуація викликала питання, тому туди виїхали ревізори ДП “Укрспирт”, які на місці виявили порушення. Зокрема, відсутність дієвого контролю за в’їздом та виїздом транспорту з території заводу, відсутність низки необхідних документів, а також не перебування працівників на робочому місці без поважних причин, у тому числі, директора заводу. Вказані порушення стали причиною для звільнення  керівника Ковальовського МПД. 

“Держава взяла чіткий напрям — детінізація та демонополізація спиртової галузі. Ми у ДП “Укрспирт” неухильно його дотримуємось. При виявленні недобросовісного виконання роботи одразу вживаємо необхідні міри. Зокрема, вчора на Ковалівському заводі були встановлені камери для online спостереження за роботою підприємства: в’їздом та виїздом з території, а також зерносховищем. Аби надалі не було жодних зловживань”, — прокоментував в.о. голови ДП “Укрспирт” Сергій Блескун. 

“Я неодноразово казав, що у директорів заводів є кілька показників ефективності заводу. Це собівартість продукції, яку він випускає, а також виконання місячних планів. Якщо не виконуються ці показники, є висока ймовірність, що завод працює на чорний ринок. Сьогодні з такими директорами в Укрспирті прощаються”, — наголошує Сергій Блескун.

Варто зауважити, що за останні два місяці звільнені за порушення порядку ведення виробничої діяльності загалом 7 керівників заводів ДП “Укрспирт”. 

Нагадаємо, з 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей.

Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України.

Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств Укрспирту представників країни-агресора.

Дата: 17.01.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок