Пресс-релизы
Последние новости
ФДМУ оголосив результати приватизації Тхорівського МПД 05.03.2021 Вітання з Міжнародним жіночим днем – 8 березня! 05.03.2021 ФДМУ оголосив результати приватизації Вишняківського МПД 04.03.2021 Оголошено аукціон з продажу Луцького МПД та зберігання спирту 03.03.2021 Підписано договір з рекрутерами, які будуть займатись відбором керівника ДП… 24.02.2021Робота заводів ДП «Укрспирт» під цілодобовим наглядом: на 16 підприємствах працюють онлайн-камери

16 заводів ДП «Укрспирт» оснащені комплексними системами відеоспостереження, які цілодобово транслюють усе, що відбувається на місцях, у режимі реального часу. Результат роботи камер обговорював в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун з в.о. голови ДФС Сергієм Солодченко та представниками лікеро-горілчаної галузі.
«Окрім підготовки до приватизації підприємства, ми також постійно займаємось детінізацією обігу спирту. Відеосистеми, які встановлені вже на 16 заводах “Укрспирту”, працюють у режимі онлайн та паралельно роблять запис з 4 камер на сервер. Безперервний доступ до відео мають, зокрема, податківці, які можуть у будь-яку хвилину подивитися, що відбувається на заводі, які машини заїжджають чи від’їжджають і чи немає якоїсь підозрілої активності. Це — один з методів боротьби з потенційними зловживаннями на місцях», — пояснив Сергій Блескун.
За його словами, завдяки 4-рьом камерам, які встановили на заводах, відбувається контроль за вивантаженням сировини (зерна, кукурудзи) та завантаженням спиртовозів готовою продукцією та роботою лічильників. Встановлені камери забезпечують видимість вночі та у погану погоду.
Крім того, є бажання надати сигнал з цих камер в суспільне користування. Тому, вирішили розробити технічну можливість трансляції відеопотоку з цих камер через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби. Отже, всі охочі зможуть спостерігати за роботою заводів в режимі онлайн.
Наразі системи відеоспостереження встановлені та працюють на всіх МПД, які здійснюють виробничу діяльність. Зокрема на Караванському, Дубов’язівському, Стадницькому, Липниківському, Ковалівському, Червонослобідському, Ковальовському, Залучанському, Новосілківському, Рава-Руському, Луцькому, Вузлівському, Новоборовицькому, Сторонибабському та Струтинському заводах.
Нагадаємо, з 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України. Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств Укрспирту представників країни-агресора. 18 лютого Стратегія приватизації ДП «Укрспирт» була підтримана комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.