Пресс-релизы

Дегустатори оцінили якість спирту

Дегустатори оцінили якість спирту

Сьогодні відбулося чергове засідання Спеціалізованої галузевої дегустаційної комісії Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» з оцінки якості спирту.

Комісія відновила свою роботу за наказом ТВО директора ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка у грудні 2017 року.

До складу комісії увійшли висококваліфіковані фахівці вітчизняних лікеро-горілчаних підприємств, незалежної наукової установи – ДНУ «УкрНДІспиртбіопрод» та спеціалісти ДП «Укрспирт».

Головою комісії обрано начальника відділу управління якістю ДП «Укрспирт», Людмилу Оніщенко. 

Проведення засідань Спеціалізованої дегустаційної галузевої комісії ДП «УКРСПИРТ» є робочим процесом отримання об’єктивної оцінки якості готової продукції, призначеної для виробництва лікеро-горілчаної продукції, а також зворотного зв’язку від споживачів для врахування у подальшій виробничій діяльності. 

Так, в ході засідання членами комісії – представниками горілчаної промисловості та незалежного експерта Зої Кравчук висловлювались зауваження щодо необхідності актуалізації  основних нормативних документів, які встановлюють технічні вимоги до складу спирту та методів його контролю, шляхом внесення змін до національних стандартів ДСТУ 4221, ДСТУ 4181. 

Було зазначено, що ДП «Укрспирт» вже ініціював розробку таких змін за власний кошт. Так, вже підписано договір з галузевою Дослідною науковою установою «УкрНДІспиртбіопрод» на розробку змін до ДСТУ та розпочато розробку технічного завдання, при розробці якого будуть враховані побажання та зауваження підприємств-виробників спирту, виробників лікеро-горілчаної продукції, галузевої наукової установи, а також передовий міжнародний досвід, зокрема, заміну застарілих методів випробувань з використанням хімічних реактивів на сучасні хроматографічні методи дослідження, які широко застосовуються у світовій практиці.

В результаті дегустації визначено спирти з найкращими органолептичними якостями :

1 - місце Вишняківське та Залучанське МПД
2 - місце Сторонибабське, Струтинське, Новоборовицьке, Вузлівське МПД
3 - місце Червонослобідське, Луцьке, Мирилівське та Караванське МПД

Сорт спирту етилового ректифікованого згідно ДСТУ 4221 «Люкс»

Вітаємо переможців та дякуємо за якість!

 

 

 

Дата: 15.03.2018
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок