ЗМІ про нас

Укрспирт продав у півтора рази більше спирту завдяки детінізації

Укрспирт продав у півтора рази більше спирту завдяки детінізації

Як повідомляють у пресслужбі компанії, у січні працювало 11 спиртових заводів Укрспирту, які виготовили 412 тисяч декалітрів спирту. У січні 2019 року офіційно працювало лише 7 заводів, які виготовили 255 тисяч декалітрів спирту.

«В Україні не почали виробляти більше алкоголю, ні. Цей показник — у тому числі, результат зламу тіньових схем, які роками мали місце на державному підприємстві. Завдяки детінізації та підготовці до приватизації гроші від виробництва спирту йдуть у бюджет, на розвиток нашої країни, а не у чиїсь кишені», — заявив виконувач обов'язків голови Укрспирту Сергій Блескун.

У січні 2020 року Укрспирт отримав 2,6 мільйона гривень прибутку (проти 5,5 мільйона гривень збитку за січень попереднього року), а до бюджету компанія заплатила 30,2 мільйона гривень податків.

Перші 36 спиртових заводів ДП Укрспирт планують виставити на продаж до 15 травня. Ще 5 заводів — до 16 червня.

Перед цим президент України Володимир Зеленський доручив почати приватизацію перших заводів Укрспирту до початку квітня 2020 року.

11 грудня 2019 року Зеленський підписав закон, який дозволить виробництво спирту приватними компаніями в Україні. Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 3 грудня.

Надалі очікується, що приватні компанії в Україні зможуть займатися виробництвом спирту. Це має побороти тіньовий ринок у галузі та збільшити надходження до бюджету.

Водночас уряд розпочав фінансовий аудит Укрспирту, за підсумками якого виявили доходи, з яких державна компанія і заплатила дивіденди та податки.

Раніше президент зареєстрував у парламенту законопроєкт про демонополізацію виробництва спирту. У разі його ухвалення, приватним компаніям дозволять виробляти спирт. В уряді підрахували, що через державну монополію на виробництво спирту Україна щороку втрачає близько 4,6 мільярда гривень через розвиток тіньового сектору. Цю держмонополію там запропонували скасувати.

Дата: 27.02.2020 Источник: hromadske.ua
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок