ЗМІ про нас

Працівники «Укрспирту» заблокували державні установи Львова

Працівники «Укрспирту» заблокували державні установи Львова

Кілька сотень працівників спиртозаводів державного підприємства «Укрспирт» вийшли сьогодні, 21 грудня, на акцію протесту у Львові.

Спиртовики долучилися до ходи протестувальників із громадських формувань, які пікетували обласну прокуратуру, міліцію, Львівську міську раду і Львівську обласну державну адміністрацію.

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

Протестувальники спиртової галузі обурені діями Антимонопольного комітету. Під стінами Львівського обласного територіального відділення АМКУ, на вулиці Коперника, відбувся мітинг, під час якого запалили сині і жовті димові шашки.

Тут зачитали письмові вимоги учасників протесту від ДП «Укрспирт», які передали у приймальню відділення АМКУ. Представники АМКУ до протестувальників не вийшли.

Знаючи, що відбувається така акція у Львові під егідою профспілок і громадських організацій з вимогами до державних органів, ми також вирішили її підтримати, – повідомив Олег Дмитерко, начальник управління юридичного супроводження ДП «Укрспирт». – Бо стали заручниками ситуації, коли АМКУ вчора, необґрунтовано і на замовлення – не побоюсь цього сказати – потужних міжнародних алкогольних компаній, фактично, в ручному режимі, оштрафував державне підприємство «Укрспирт» на 33 мільйони гривень. Ця сума є непідйомною для нашого підприємства. І наш багатотисячний колектив, переважно з сільської місцевості, перед Різдвом і Новим Роком опинився перед загрозою залишитися без заробітної плати. Це було зроблено цинічно. Я особисто був присутнім на засіданні АМКУ. Але наші аргументи залишилися поза увагою членів колегії. Тепер люди прийшли сюди, бо відчули, що у них крадуть право на працю. Ми підготували колективне звернення, яке хочемо передати представникові Львівщини. Нехай доведе до керівництва. Ми будемо домагатися правди, домагатися право на працю».

На протест до Львова приїхали близько 300 працівників спиртозаводів Західної України. «Є загроза того, що ми можемо залишитися без роботи і нас хочуть збанкротувати. Без роботи можуть залишитися від 3 до 6 тисяч людей, – повідомив Петро Денисевич, заступник керівника Луцького МПД «Укрспирт». – Луцький МПД – це єдине в Україні державне підприємство, яке, крім спиртового виробництва, має виробництво горілки преміум-класа, яка іде на експорт».

Іще одне експортоорієнтоване підприємство також може зупинитися. Про це повідомив Андрій Кожин, працівник Великолюбінського МПД, що на Львівщині. «Сьогодні, до речі, для нас історичний день. Сьогодні іде за кордон наша перша поставка. Суміш, що ми виробляємо – це не спирт. Це суміш запашних речовин для парфумів, – каже працівник. – Наше підприємство стояло 4 роки і 4 роки люди чекали на цей день. А зараз, коли з’явилася надія, нам чомусь не дають запуститися».

Керівник Антимонопольного комітету пояснив причини штрафу. «Укрспирт» без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на спирт етиловий ректифікований на різному рівні, без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, тобто у дискримінаційний спосіб, – Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв – Це створювало преференційні умови для одних виробників лікеро-горілчаної продукції і дискримінаційні для інших».

Натомість в Укрспирт очікують тепер реакцію на їхні кількаразові вимоги «Ми передаємо це звернення і очікуємо відповідної реакції, – повідомив Олег Дмитерко, начальник управління юридичного супроводження ДП «Укрспирт». – Ми впевнені, що доб’ємося скасування цих невиправданих сум і не дамо збанкротувати підприємству «Укрспирт».

Дата: 22.12.2018 Источник: zik.ua
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок