ЗМІ про нас

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СПИРТОВОЇ ГАЛУЗІ НА СУМЩИНІ Є, АЛЕ ПОТРІБНІ ЗМІНИ У ЗАКОНОДАВСТВІ

Під головуванням тимчасового виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Миколи ПОДОПРИГОРИ, за участю фахівців ДП «Укрспирт», керівників лікеро-горілчаних заводів Сумщини, представників районів та громад в облдержадміністрації розглянули  питання стану та перспектив розвитку спиртових заводів Сумщини

Директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр МАСЛАК розповів, що у Сумській області знаходиться п’ять спиртових заводів, а їх потужності з виробництва продукції становить близько 300-400 тисяч декалітрів. На сьогодні фактично виробнича діяльність здійснюється лише на двух підприємствах – Попівський експериментальний завод і Дубов’язівський спиртзавод.

Посадовець запевнив, що є також заводи, які зберегли свої потужності і готові працювати, але не мають такої можливості. «Заборгованість, в основному, перед бюджетом і регулювання (ліцензійні умови, дозвільні процедури) – основні стримуючі фактори», – розповів він про причини простою спиртової галузі у регіоні.

Микола Подопригора переконаний, що нині слід більше уваги приділяти саме технічному спирту – його виробництво є більш рентабельним, ніж харчового. «Потреба у виготовленні палива, дизпалива, парфумерного спирту, фактично, є безмежною, бо вони використовуються у багатьох побутових речах повсякденного користування», – зазначив він та додав, що це питання не тільки регіональне, а загальнонаціональне, тому, перш за все, потрібно прийняти відповідний законопроект, який дозволить вести належне вироблення технічних спиртів.

Зокрема, вже неодноразово виробники, що використовують у технологічному процесі сировину, яка містить технічний спирт, пропонували ввести в Україні європейські стандарти та скасувати акцизи на технічні спирти.

Керівник технічного управління ДП «Укрспирт» Георгій ВЕРГЕЛЕС акцентував, що підняття будь-якого акцизу – це зменшення купівельної спроможності і виробництва, а капіталізація ДП «Укрспирт» нарешті почала збільшуватися за рахунок нових технологій і сучасного обладнання, тому неприйняття відповідного законопроекту знову почне гальмувати розвиток цієї галузі.

На думку керівника відділу стратегічно-інноваційних технологій ДП «Укрспирт» Миколи ЧЕРХАВОГО, в Україні необхідно максимально залучати досвід інших країн, де вже давно є безвідходне виробництво.  «Наприклад, заходить на завод кукурудза – її перемололи, виготовили олію, крохмаль, а все, що лишилось висушили і зробили високобілковий корм для тварин – повна переробка, безвідходне виробництво. У нас з кукурудзи, наприклад, зробили тільки спирт і все. А нам потрібно робити так, щоб продукт мав таку собівартість, щоб його купляли і на експорт», – навів він приклад.

Микола Подопригора розповів, що Попівський спиртовий завод, наприклад, споживає мелясу, яка залишається після переробки цукрових буряків. «Ми зможемо самі забезпечити свої спиртові заводи хоча б мелясою. У тому році на Сумщині запустився цукровий завод, а аграрії відгукнулися збільшувати площі посіву цукрового буряка, щоб завантажити цей завод», – поділився успіхами посадовець.

У підсумку наради вирішили підготувати звернення від голови облдержадміністрації і від голови облради до Кабміну щодо нового законопроекту, який надасть більше можливостей для розвитку спиртової галузі та покращення економічної ситуації в країні. А Микола Подопригора ініціював створення обласної робочої групи, яка надалі займатиметься цими питаннями.

Дата: 17.05.2018 Источник: sm.gov.ua
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок