ЗМІ про нас

Оптимізація діяльності ДП "Укрспирт" руйнуватиме корупційнi схеми

Оптимізація діяльності ДП "Укрспирт" руйнуватиме корупційнi схеми

Одним із важливих елементів реформування спиртової галузі є децентралізація управлінських функції та оптимізація штатної чисельності працівників.  

Оптимізація діяльності ДП "Укрспирт" є ключовим фактором руйнування корупційних схем та підвищення ефективності виробництва.

Проведений аудит, запровадження електронних закупівель лише за останніх півроку надали економічного ефекту підприємству близько 100 млн грн.

Реорганізаційні процеси буде запроваджено у два етапи, що дасть змогу пом’якшити соціальні наслідки та поступово сформувати оптимальну організаційну та управлінську модель підприємства, підвищити стандарти якості управління.

Перший етап включає в себе оптимізацію штатної чисельності працівників апарату управління ДП "Укрспирт" та місць провадження діяльності та зберігання спирту ДП "Укрспирт" (далі – МПД ДП "Укрспирт") шляхом внесення змін до організаційної структури та запровадження єдиного штатного розпису МПД ДП "Укрспирт".

В першу чергу скорочуємо чисельність центрального апарату за рахунок керівних посад, де витрати на заробітну плату найбільші.

Загалом оптимізація центрального апарату дає - 20% чисельності і буде складати 116 чоловік. Це забезпечить економію в 14,3 млн грн на рік.

Таким чином скорочено посади трьох заступників директора, п’ять посад керівників управлінь, шість посад заступників керівників управліннь, дві посади керівників відділів.

Перший етап підприємство пройшло, а другий потребує погодження в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Це дозволить уникнути дублювання управлінських та менеджерських функцiй між працівниками апарату управління ДП "Укрспирт" та МПД ДП "Укрспирт".

Зменшити надмірну чисельність працівників апарату управління ДП "Укрспирт" та вивільнити працівників, які займають невластиві професії в МПД ДП "Укрспирт" (кахельщик, коваль ручної ковки тощо). 

Другий етап передбачає впорядкування переліку діючих філій ДП "Укрспирт" та створення нових філій ДП "Укрспирт" за територіальною ознакою.

При створенні філій центральний апарат буде оптимізовано ще на 18% до 95 працівників, що дозволить додатково отримати 10,4 млн грн. Такі філії будуть утворюватись у кожній області, в якій ДП "Укрспирт" здійснює виробничу діяльність.

Вони наділятимуться менеджерськими функціями щодо виробничих структурних підрозділів ДП "Укрспирт" - МПД ДП "Укрспирт", які, в свою чергу, будуть здійснювати виключно виробництво продукції.

Крім того, буде впроваджено Типовий штатний розпис філій та МПД ДП "Укрспирт", а чисельність працівників апарату управління буде зменшена.

Вказані заходи дадуть змогу зекономити більш ніж 65 млн грн на рік шляхом зменшення управлінських рівнів, оптимізації кількості управлінського персоналу ДП "Укрспирт" та витрат на їх утримання.

Планом оптимізації підприємства передбачено децентралізацію управління шляхом створення 7 філій.

Філії будуть сформовані за географічним принципом, на основі конкурсного заміщення посад, зосередження менеджерських функцій (бухгалтерія, закупівлі, юридичний супровід) та концентрації діяльності МПД лише на виробництві продукції.

Створення філій передбачає передачу частини функцій із центрального апарату і переведення адміністративного апарату МПД у філії для того щоб уникнути:

  • дублювання функцій апарату та МПД (бухгалтерія, юристи, економісти);
  • надлишкова чисельність апарату;
  • непрацюючі МПД;
  • невластиві професії в МПД (кахельщик, коваль ручної ковки тощо);
  • відсутність типових штатних розписів (в кожному МПД окрема структура).

Вводимо типовий штатний розпис для філій та МПД, це надасть:

  • закупівля сировини в регіональних виробників;
  • економія коштів за рахунок оптимізації управлінського персоналу апарату та МПД;
  • розробка плану модернізації виробництва з врахуванням потреб та особливостей регіону;
  • зменшення управлінських рівнів;
  • закупівля сировини в регіональних виробників.

Загальний економічний ефект від оптимізації чисельності введення штатних розписів та створенням філій очикується на рівні 67,5 млн грн на рік.

Дата: 14.03.2018 Источник: biz.censor.net.ua
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок