ЗМІ про нас

Мешканці села на Тернопільщині святкували День Ковалівського спиртзаводу і не тільки

Мешканці села на Тернопільщині святкували День Ковалівського спиртзаводу і не тільки

Подвійне свято цієї неділі відзначили у селі Ковалівка, що в Монастириському районі. Окрім Дня села, святкували ще й День Ковалівського спиртзаводу.

Як пояснив директор Ковалівського МПД ДП "Укрспирт" Андрій Чорба, два свята поєднали, бо село і завод – це одне ціле:

"Цього року ми об’єднали День села і День заводу, оскільки історія як Ковалівки, так і самої гуральні надзвичайно сильно переплетена. Наш завод був заснований ще в 1882 році багатими в той час панами Богушами та Чайківськими. Загалом, відзначили ми це подвійне свято 12 липня у неділю. В організації заходу нам допомогла профспілка "Укрспирту", яка виділила 15 тисяч гривень, а також – депутат Верховної Ради України з Тернопільщини Микола Люшняк. Саме на його запрошення до Ковалівки із виступами завітали українські виконавці, зокрема Наталія Овод і Володимир Вермінський".

Як повідомляють "Тернополяни", відновлення роботи спиртзаводу суттєво покращило життя мешканців Ковалівки.

"Надзвичайно велика та щира подяка нашому народному депутатові Миколі Люшняку, який активно долучився до відновлення роботи Ковалівського спиртового заводу. Якби не його допомога, сьогодні ми б не мали тих позитивних результатів. Адже на підприємстві працевлаштовані 80% жителів села, а середня зарплата складає 7-9 тисяч гривень. Тобто тепер наші люди мають постійне місце роботи, з хорошим доходом, їхні сім’ї – забезпечені. Їм тепер не потрібно виїжджати закордон у пошуках заробітку. Окрім того, наше підприємство сплачує податки. З моменту відновлення роботи у 2014 році ми досягли високих показників. На даний час на Ковалівському МПД працює 101 працівник. Добова потужність становить 2200 дал спирту. За 2017 рік виготовлено 424 тис. дал спирту, у першому півріччі 2018 року – 240 тис. дал спирту. Основними споживачами продукції підприємства на ринку України є виноробні заводи, фармацевтична галузь. Крім того, налагоджено експорт спирту за кордон, зокрема в Угорщину, Польщу, Туреччину", - зазначив Андрій Чорба.

Народний депутат, який посприяв відновленню роботи заводу, Микола Люшняк запевнив:

"Саме Ковалівка є яскравим прикладом того, як повинно процвітати українське село. Адже нам вдалося відновити роботу однієї з найуспішніших на Тернопільщині гуралень, яку заснували ще у 19 столітті. Саме тоді вона була годувальницею для людей, адже забезпечували їх роботою. Сьогодні ми бачимо, що підприємство демонструє блискучі показники. Свою продукцію воно постачає не лише на український ринок, а й закордон. Підприємство сплачує податки, забезпечує людей робочими місцями, гарантує їм гідну оплату праці. Жителі Ковалівки мають можливість не лише працювати і жити в Україні, в родинному колі, а й – відпочивати в своє задоволення. Я вітаю мешканців цього села з їхнім подвійним святом та щиро вірю, що кожен сільський куточок в Україні буде таким же щасливим та процвітаючим".

Дата: 14.08.2018 Источник: www.0352.ua
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок