ЗМІ про нас

Демонополізація "Укрспирту": Мінфін видав перші ліцензії іншим заводам

Демонополізація "Укрспирту": Мінфін видав перші ліцензії іншим заводам

З 1 липня держпідприємство "Укрспирт" більше не є монополістом, Міністерство фінансів видало ліцензії на виробництво спирту іншим заводам.

Про це повідомив у Facebook в.о. директора "Укрспирту" Сергій Блескун.

"Вже місяць, з 1 липня ДП "Укрспирт" більше не монополіст. Мінфін видав ліцензії на виробництво спирту іншим заводам. Це великий крок для галузі та певні зміни для Укрспирту.

Зокрема, поступово кількість наших клієнтів зменшуватиметься. Компанії будуть відмовлятись брати спирт в колишнього монополіста і купуватимуть там, де вигідніші умови. Це очікувано і це відбувається прямо зараз. Так працює відкритий ринок", - написав він. 

За його словами, затягувати з приватизацією "Укрспирту" не можна.

"Це буде рівносильне тому, що заводи підприємства стануть непотрібні. Цей варіант подій для мене є неприпустимий. Тому ще раз наголошую на необхідності найшвидшої приватизації об‘єктів (виробничих площадок) ДП "Укрспирт". І тут ми на одній хвилі з професіональною та потужною командою Фонда державного майна та Міністерства економічного розвитку та торгівлі", - додав Блескун.

Нагадаємо:

З 1 липня скасовується державна монополія на виробництво спирту.

Віднині виробляти спирт етиловий (в тому числі в якості лікарського засобу), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят, біоетанол можуть суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію.

При цьому в законі прописано, що до 1 січня 2024 року імпортують спирт тільки державні підприємства (організації), спеціально уповноважені на це урядом.

З 1 липня 2021 року дозволять введення в експлуатацію і видачу дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту.

Дата: 05.08.2020 Источник: www.epravda.com.ua
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок