Прес-релізи

Заява голови ліквідаційної комісії Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (Концерн "УКРСПИPТ") Ігоря Ільчишина

Заява голови ліквідаційної комісії Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (Концерн "УКРСПИPТ") Ігоря Ільчишина

Державний концерн спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» занепокоєний ситуацією, яка склалася на Державному підприємстві «Вашківський спиртовий завод» та Державному підприємстві «Карапчівський спиртовий завод», з засобів масової інформації (https://www.segodnya.ua/economics/enews/imushchestvo-dvuh-spirtzavodov-prodadut-za-dolgi-1135402.html) стало відомо, що майно цих двох підприємств буде реалізовано на аукціоні Державним підприємством «СЕТАМ» через «OpenMarket».

Варто зазначити, що майно виставлене на продаж під № лоту: 276928 та № лоту: 276950 входить до цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Вашківський спиртовий завод» та є основними засобами виробництва. Майно виставлене на аукціон під № лоту: 275400 № лоту: 275315 № лоту: 275347 № лоту: 275362 № лоту: 275380 є основними засобами виробництва Державного підприємства «Карапчівський спиртовий завод».

Згідно Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» Державне підприємство «Вашківський спиртовий завод» (код ЄДРПОУ: 00375421) та Державне підприємство «Карапчівський спиртовий завод» (код ЄДРПОУ: 00375415) перебувають в переліку державних підприємств, що не підлягають приватизації.

На підставі ч. 9 ст. 11 Закону України «Про управління об’єктами державної власності»: Нерухоме майно об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, не може бути відчужене, вилучене, передане до статутного капіталу господарських організацій і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути їх відчуження.

Виходячи з вище вказаного та на підставі п. 14 ч. 6 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного майна» Кабінет Міністрів України повинен включити Державне підприємство «Вашківський спиртовий завод» (код ЄДРПОУ: 00375421) та Державне підприємство «Карапчівський спиртовий завод» (код ЄДРПОУ: 00375415) до переліку об’єктів, що підлягають приватизації.

Статтею 1 Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна», встановлений мораторій на застосування примусової реалізації майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних капіталах яких частка держави становить не менше 25 відсотків (далі - підприємства), до вдосконалення визначеного законами України механізму примусової реалізації майна.

Згідно статті 2 Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна», для цілей цього Закону під примусовою  реалізацією майна підприємств розуміється відчуження об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних  капіталів цих підприємств, якщо таке відчуження здійснюється шляхом  звернення стягнення на майно боржника за рішеннями, що підлягають виконанню Державною виконавчою службою.

Підсумовуючи вище викладене, просимо не допустити реалізації майна державних підприємств, яке завдасть значних матеріальних збитків державі, перевірити законність дій державного виконавця та законність проведення аукціону з реалізації майна Державних підприємств.

Це чергова спроба прихованої приватизації галузі всупереч законодавства України з використанням судових та виконавчих процедур.

 

Дата: 05.05.2018
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок