Прес-релізи

Заступник Голови Адміністрації Президента України Олексій Гончарук : Україна імпортує більше 62% бензину та близько 90% дизелю. Переважно з Росії. Це небезпечно і не має нічого спільного з енергонезалежністю.

Заступник Голови Адміністрації Президента України Олексій Гончарук :  Україна імпортує більше 62% бензину та близько 90% дизелю. Переважно з Росії. Це небезпечно і не має нічого спільного з енергонезалежністю.

Україна імпортує більше 62% бензину та близько 90% дизелю. Переважно з Росії. Це небезпечно і не має нічого спільного з енергонезалежністю.

За думкою  Олексія Гончарука: 

«Вирішувати цю проблему потрібно комплексно. Одим з елементів цього рішення має бути розвиток альтернативних джерел палива - зокрема біопалив.

Загальний тренд в світі - зростання виробництва біопалива (вдвічі за останні 10 років). Тренд в Україні за останні роки - падіння виробництва більш ніж на 50%.

І це попри те що Україна уже давно декларує необхідність розвитку ринку. Чому так? Чи потрібно стимулювати розвиток біопалива? Якщо так, то як це має відбуватись?

Для того, щоб знайти відповіді на ці питання ми зробили дослідження ефективності такого стимулюючого державного регулювання ринку біопалив.

Загальний висновок - регулювання НЕ ефективне. Навантаження створюється, а мета НЕ досягається. Потребує істотного коригування.

Сьогодні проводимо традиційне публічне обговорення можливих варіантів вдосконалення регулювання. З очевидного: 

- наведення порядку з контролем обігу палива (зараз в Україні близько 1000 нелегальних заправок, а кожен четвертий чек АЗС виявляється фальшивим);

- неведення порядку зі стандартами та контролем якості, екологічності та критеріями сталості;

- адекватна інформаційна політика, що стимулювала б споживання біопалива.

Що потрібно робити ми традиційно знаємо. Незабаром поділимось цим розумінням з нашими надійними партнерами в Уряді для спільної імплементації.

Аналітика є важливою для адекватного розуміння ситуації і для того щоб країна змінювалась швидше. На тому і стоїмо, але цим звичайно не обмежуватимемось.»

Нагадаємо, що  юридичною командою підприємства  разом з Держа́вним  агентством з енергоефективності та енергозбереження України, народними депутатами України вже підготовлено  і подано до Верховній Раді України відповідний законопроекти   № 7348 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери виробництва рідкого палива з біомаси та впровадження критеріїв сталості рідкого палива з біомаси та біогазу, призначеного для використання в галузі транспорту”  та    N 9222 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств спиртової галузі. 

Ці  законопроекти зареєстровано у Верховній Раді України ще в 2017-2018  роках. Сподіваємося щоб не допустити паливної кризи депутати оперативно відреагують на виклик і приймуть потрібний державі закони. 

ДП «Укрспирт»  лобіює створення українського паливного продукту, який зменшить залежність Укранїни  від імпорту російських нафтопродуктів.  

Дата: 30.05.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок