Прес-релізи

Закон про демонополізацію виробництва спирту не вирішує основних проблем галузі. На сайті Верховної Ради з’явився текст проекту закону про демонополізацію спиртової галузі N2300

“Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового”

Проектом закону передбачено

  • з 01.01.2020 дозволяється виробництво спирту всім суб’єктам господарювання хто буде мати відповідну ліцензію
  • з 01.01.2022 року дозволяється імпорт спирту в Україну всім суб’єктам госродарювання хто буде мати ліцензію (до 01.01.2022 року лише державним підприємствам, хоча раніше такої потреби точно не було : при загальних потужностях 36 млн. дал на рік у виробництві задіяно лише 9 млн. дал.
  • дозволяється оптова торгівля спиртом етиловим на медичні та ветеринарні цілі може здійснюватися за наявності ліцензії закладами охорони здоров'я та суб'єктами господарювання (організаціями) зооветеринарного постачання незалежно від форми власності. Ця норма викликає питання щодо контролю обігу підакцизної продукції.

Жодного слова про посилення контролю, GPS трекери, електронні витратоміри та електронні акцизні марки в проекті закону немає.

Більше інформаціі тут rada.gov.ua

Експерти негативно висловилися щодо таких змін та зазначили ризик зупинки більшості підприємств і ризиків безробіття та імпортозаміщення вітчизняного спирту російською , молдовською та білоруською сировиною

Дата: 28.10.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок