Прес-релізи

За вісім місяців 2019 року на закупівлі газу зекономлено 16,5 млн. Грн.

За вісім місяців 2019 року на закупівлі газу зекономлено 16,5 млн. Грн.

Т.в.о. директора ДП “Укрспирт” Юрій  Лучечко : “ДП “УКРСПИРТ” є оператором газового ринку і купує газ на біржі з  2017 року. 

“Українська правда” повідомила про чергову закупівлю газу ДП “Укрспирт”. Ця подія з листопада  2017 року стала для нас буденністю, відтоді як було прийнято рішення вийти на енергетичну біржу і отримати ліцензію оператора газового ринку. 

Так підприємство має змогу  купувати потрібні для виробництва обсяги газу по вигідній ціні. З того часу закупівлі ведуться прозоро в он-лайн режимі. Так по всіх закупівлях. 

Насправді під час торгів на енергетичній біржі ми  ніколи не знаємо постачальника. Нам це не потрібно.  Умовою для закупівлі газу є допуск компанії-продавця до торгів. Вирішальними  є ціна та умови оплати і постачання. Так ДП “Укрспирт” працює з осени 2017 року. Так нам вдалося виключити “людський” чинник та корупційні ризики, створювати необхідні запаси газу і виконувати фінансовий план підприємства. Таким чином за вісім місяців 2019 року  було зекономлено 16 511 815 грн.”    

ДП "Укрспирт"  уклало з ПрАТ "Видобувна компанія "Укрнафтобуріння"  угоди на постачання природного газу з поставкою у вересні та жовтні. 

Угоду з "Укрнафтобурінням" укладено за результатами торгів на ТБ "Українська енергетична біржа".  Газ на умовах постоплати на вересень обійшовся по 5,647 тисяч гривень за тисячу кубометрів, а на жовтень по ціні  5,786 тисяч гривень. 

Фактична економія   складає 951,69 грн. на  тисячу кубометрів (а не 800 грн, як зазначають журналісти “УП”).  В послуги включена ціна на транспортування, а в ціні НАК “Нафтогаз”  її немає.  

30 вересня 2019 року підприємство закупило газ на грудень по ціні 5,684 тисячі гривень за тисячу кубометрів. 

Зекономлені кошти будуть спрямовані  на модернізацію виробництва.

Дата: 01.10.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок