Прес-релізи

За результатами роботи у 2019 році ДП «Укрспирт» сплатило понад 36 млн грн державних дивідендів

За результатами роботи у 2019 році ДП «Укрспирт» сплатило понад 36 млн грн державних дивідендів

У березні цього року ДП «Укрспирт» закінчило сплату державних дивідентів за результатами роботи у 2019 році. Всього підприємство сплатило  36,3 мільйона гривень. Про це повідомив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

«Як бізнес повинен сплачувати дивіденди акціонерам, так і в структурах, де акціонером є держава, підприємство зобов’язане виплачувати дивіденди їй. У практиці ДП «Укрспирт» були різні періоди. Власне кажучи, у 2018 році підприємство сплатило 16,2 млн грн дивідендів, у 2017-му – 9 млн грн, у 2016-му – 71,4 млн грн, а 2015-му – взагалі нуль. Результат за минулий рік – це наслідок масштабної підготовки підприємства до приватизації та боротьби з тіньовим ринком спирту. Після приватизації ми очікуємо на зростання надходжень від спиртової галузі до бюджету», — зазначив Сергій Блескун.

«Фінансові результати роботи 2019 року та власне результати, які були у січні та лютому цього року, нам дозволили зробити всі проплати дивідендів вчасно та у повному обсязі. Нагадаю, що чистий прибуток підприємства у 2019-ому склав 40,3 млн гривень, з них більшу частину — 32 млн грн — підприємство отримало за останні місяці року — листопад та грудень», — додав Сергій Блескун.

Нагадаємо, 18 лютого Стратегія приватизації ДП «Укрспирт» була підтримана комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Довідка. З 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України. Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь у приватизації підприємств Укрспирту представників країни-агресора.

Дата: 12.03.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок