Прес-релізи

В ДП “Укрспирт” успішно запустили електронний облік спирту та електронний документообіг.

В ДП “Укрспирт” успішно запустили електронний облік спирту та електронний документообіг.

2019 рік став вирішальним з точки зору оптимізації управлінських процесів, оптимізації витрат, економії коштів на закупівлях та модернізації виробництва на підприємстві.

Відповідно до  Закону України від 23 листопада 2018 року № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено  зміни до Податкового кодексу України, якими запроваджується система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, на всіх працюючих виробничих майданчиках ДП “Укрспирт”  встановлено такі системи.

Нагадаємо, що юристи ДП “Укрспирт”   долучалися до розробки цього Закону. Це важливий елемент реформи спиртової галузі, удосконалення, переведення контролю в онлайн режим,  введення електронної акцизної марки та посилення відповідальності за виробництво і реалізацію контрафактної продукції. 

У разі запровадження електронної акцизної марки, кожен потенційний покупець алкогольної продукції   з власного телефону через мобільний додаток може зсканувати унікальний цифровий код (QR -код) і на екрані пристрою з’явиться точний час, місце і дата виробництва горілки та дата авторизації цієї операції у базі даних ДПС.  Це суттєво ускладнить  життя продавців контрафактної продукції, які заважають працювати легальним виробникам.

Також на підприємстві встановили систему  електронного документообігу кореспондеції,  яка дозволить оптимізувати виробничі процеси.

Це повністю відповідає  концепції країни у смартфоні, яку пропонує діючий Президент Володимир Зеленський.

Так, лише перехід до електронних систем закупівель дозволив зекономити 141 млн. грн. у 2018 році. У 2019 році така динаміка зберігається. 

Це цифра, яка майже на 6 млн. грн. перевищує остаточну балансову вартість підприємства оголошену у 2017 році, від 21,7 млн. грн. збитків у І півріччі 2017 року підприємство показало прибуток за підсумками 2017 року - 12,1 млн. грн. та 21,6 млн. грн. за підсумками 2018 року.  Це в умовах несприятливої економічної ситуації в країні, річних витратах  228 млн. грн. на утримання непрацюючих заводів  та скорочення внутрішнього ринку спирту етилового.

На даному етапі дуже важливе продовження співпраці  фахівців та профспілок підприємства  з Урядом та Верховною Радою щодо реформування галузі, реструктуризації активів, розробки та  прийняття спеціального закону про приватизацію підприємств спиртової промисловості та запровадження вітчизняного ринку біопалива.

Дата: 03.10.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок