Прес-релізи

В Міністерстві економічного розвитку і торгівлі створено робочу групу з розроблення комплексних заходів щодо стимулювання розвитку спиртової та суміжних галузей економіки.

В Міністерстві економічного розвитку і торгівлі створено робочу групу  з розроблення комплексних заходів щодо стимулювання розвитку  спиртової та суміжних галузей економіки.

Про це йдеться в наказі Міністерства від 21/11/2017 № 1683.

Робоча група має на меті підготовути законодавчі пропозиції щодо демонополізаціі спиртової галузі, пільгового оподаткування спирту етилового, який використовується для виготовлення оцту, парфумерно-косметичної продукції та продукції технічного призначення, розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива, удосколналення системи контролю за виробництвом спирту етилового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також посилення відповідальності за порушення у зазначеній сфері.

В галузі склалась критична ситуація, що обумовлена існуючими проблемами, пов’язаними із неоднозначним віднесенням одних і тих самих товарів до різних кодів УКТЗЕД.  

Наслідком цього є неможливість обігу такої продукції вітчизняного виробництва та здійснення імпорту із-за кордону. До такої продукції відносяться спиртовмісні продукти технічного та паливного призначення: миючі засоби, розчинники та розріджувачі, антифризні препарати, присадки до моторного палива з антидетонаційними властивостями, суміші запашних речовин, розчини плівкоутворюючих смол. 

Виробництво та обіг цих видів продукції як сировини для подальшої їх переробки або використання в якості кінцевої продукції неможливо, оскільки існують розбіжності в її класифікації, коли продукція, виготовлена з використанням спирту етилового, спирту етилового денатурованого ідентифікується за кодом УКТЗЕД як спирт етиловий.

Юрій Лучечко: «Вирішення зазначених проблем усуне перепони в можливості використання вітчизняної спиртовмісної сировини українськими товаровиробниками, які змушені імпортувати аналогічну спиртовмісну продукцію, витрачаючи валютні кошти, а підприємства спиртової галузі втрачають внутрішній ринок.»

Від ДП «Укрспирт» в робочій групі братиме участь голова об’єднаної профспілки Віталій Сосницький.

Юристи ДП «Укрспирт» підготували законодавчі пропозиції  з невідкладного врегулювання проблем, що стримують розвиток галузі. 

 

Дата: 11.12.2017
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок