Прес-релізи

Суд скасував незаконне стягнення 173,6 млн. грн. з ДП “Укрспирт”

Суд скасував незаконне стягнення 173,6 млн. грн. з ДП “Укрспирт”

Реформа управління підприємством вивела на інший рівень роботу всіх підрозділів, в тому числі і юристів. Це не перша перемога. Раніше повідомлялося про скасування незаконних арештів  виробленого спирту і сировини. 

Зокрема, тільки протягом 2018 року новим Верховним судом України  під час розгляду касаційних скарг ДП «Укрспирт» було їх повністю або частково задоволено, а саме за касаційною скаргою по справі 826/10273/14 про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій
на загальну суму 65 125 885,82 грн, частково задоволено вимоги ДП «Укрспирт», рішення судів попередніх інстанцій скасовані а справу направлено на новий розгляд, під час повторного розгляду справи №826/12900/15, за касаційною скаргою ДФС суд відмовив в її задоволенні, залишив в силі рішення апеляційного суду та скасував несправедливо винесені рішення про застосування фінансових санкцій на загальну суму у розмірі 173 662 492,50 грн.

За період з 2010  по 2015 рік співробітникам ДФС України винесено  рішення про застосування фінансових санкцій на загальну суму понад 1,4 мільярди гривень. Це в 10 разів  перевищує залишкову балансову вартість підприємства і може призвести  до зупинки підприємства та втрат  бюджету до 10 млрд. грн. на рік. 

Рішення про застосування фінансових санкцій до ДП «Укрспирт» протягом 2010-2015 років виносились не завжди обґрунтовано, це  підтверджується тенденцією розгляду скарг ДП «Укрспирт» в судовому порядку.

Юристами  ДП «Укрспирт» розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств спиртової галузі (в частині встановлення мораторію на звернення стягнення на активи підприємства)».

Введення мораторію на звернення стягнення на активи Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» як платника податків за фінансовими санкціями, які застосовані до 31 грудня 2015 дозволить без загрози знищення підприємства в судовому порядку. 

Таке рішення створить умови для прибутковості діяльності підприємства; збільшить надходження до державного бюджету України; дозволить ефективно використовувати виробничі потужності підприємства; зробить підприємство привабливим для закордонних партнерів. 

Дата: 03.10.2018
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок