Прес-релізи

Спиртова монополія: у першому читанні депутати проголосували за закон про її скасування

Спиртова монополія: у першому читанні депутати проголосували за закон про її скасування

Спирт - тільки в держави! Таке правило діє вже багато років, а торгівля спиртом завжди була гарантованим джерелом наповнення бюджету. Та останніми роками щось пішло не так. Торік Укрспирт виробив трохи понад 8 ((8,1)) мільйонів декалітрів спирту. У відсотках це 45 процентів ринку. Решта ((55%)) - тіньовий оборот. З цих цифр виходить, що держава не може контролювати ситуацію з оборотом нелегальної продукції.

Т.в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун : Там де є людський фактор - є можливість для маніпуляцій. Сьогодні існують горілчані компанії що зовсім не купують в «Укрспирті» спирт. Ми проаналізували: за пів року - нуль закупівля. Не мало купують - а нуль, нуль купують. Питання: А де вони беруть спирт? Я не знаю де вони беруть, але крім «Укрспирту» є псевдо лакофарбові заводи, псевдо хімічні заводи, що виробляють спирт.

Міністр економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов: “Роздержавлення, чи демонополізація дозволить нам цю галузь розвинути, створити додану вартість в середині країни, створити робочі місця додаткові, легалізувати обіг, наповнити бюджет податками”.

То ж з монополією вирішили покінчити, а тіньове виробництво зробити легальним. У першому читанні депутати вже проголосували за закон про скасування державної монополії. Що це означатиме? Що всі охочі після отримання ліцензії зможуть виробляти спирт. За якість якого зараз відповідає держава. Та де гарантії, що вона зможе проконтролювати десятки приватних заводів? І чим це може обернутися для нас з вами розбирався Віталій Литвин

 

Дата: 25.11.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок