Прес-релізи

Сергій Блескун рік очолює роботу ДП «Укрспирт»

Сергій Блескун рік очолює роботу ДП «Укрспирт»

Один рік обов’язки директора державного підприємства виконує Сергій Блескун. 

Він прозвітував про підсумки роботи.

«Друзі. Сьогодні — рік, як я виконую обов'язки директора ДП «Укрспирт».

Дозволю собі тут трошки лірики і лонгрід, щоб Fb нагадав через рік або 5.

Дванадцять місяців тому я прийшов на держпідприємство з бізнесу. Тому й підсумки за цей період підіб’ю мовою бізнесу, яка складається з цифр та результатів. 

Міністр Мінекономрозвитку перед мною поставив два завдання: 

  • наповнення бюджету країни;  
  • демонополізація галузі та підготовка ДП «Укрспирт» до приватизації;

Щодо першого завдання - за 9 місяців ДП «Укрспирт» виплатило державі понад 424 млн грн. податків, що на 100 млн більше, ніж минулого року. Підприємство наростило виробництво та чистий прибуток та працює в умовах демонополізації. Не буду вдаватись у фінансові подробиці, підсумки ми регулярно публікуємо. 

Що стосується другого, стратегічного завдання, то ним є повна та успішна демонополізація спиртової галузі. І ми підходимо до фінішної прямої цього процесу. 

За останніх 12 місяців прийнято закон Президента про демонополізацію та приватизацію, погоджена Комітетом ВР стратегія приватизації ДП «Укрспирт» та прийнята Програма розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки Кабінетом Міністрів України.

До кінця року по плану ми передамо 30 заявок щодо приватизації спиртових об'єктів в Міністерство економрозвитку. Наразі повністю підготували і передали 26 з них. А перші спиртові об'єкти вже приватизовані приватними інвесторами. Дякую Команді ФДМУ за плідну співпрацю!

 Було й інше важливе завдання, яке з'явилася після початку пандемії. А саме —  швидкими темпами розв‘язати проблему дефіциту антисептиків в країні. Завдяки злагодженій роботі та повній підтримці Офісу Президента, депутатського корпусу, колег з Кабміну,  потужності підприємства були переорієнтовані на виробництво сировини для антисептиків. І дефіцит було подолано за місяць. 

Напевне, найцікавіше)) Що зробити не вдалось?

Для себе вважаю, що міг би бути більш переконливішим, коли під час пандемії Кабміном було прийнято рішення призупинити експорт спирту. Звичайно, я  "за", щоб потреби нашої держави у сировині для антисептиків закривалися першими. Але наявні потужності, які в 5 разів перевищують сьогоднішнє виробництво, могли б дозволити нам експортувати спирт і за кордон у той час, коли ціни на нього в усьому світі злетіли вгору. А це — додатковий прибуток у держбюджет. 

Нереалізованою можливістю стало і дуже швидке припинення виробництва сировини для антисептиків на заводах «Укрспирту». Вважаю, що цей напрям міг б зробити підприємство більш успішним. Але, впевнений, цю нішу незабаром займе український бізнес, адже культура використання санітайзерів нікуди не зникне.

Хочу подякувати ексміністру економічного розвитку Тимофію Милованову за те, що рік тому повірив мені та дав змогу проявити себе задля реалізації історичної реформи у спиртовій галузі. Дякую заступнику Міністра розвитку економіки Тарасу Висоцькому за постійну професійну підтримку. Окрема величезна подяка горілчаникам: представникам Асоціації Укрводка, Bayadera Group, Nemiroff, Global Spirits Group тощо, які підтримали мій план та мою кандидатуру на реалізацію проєкту демонополізації та приватизації галузі. 

Я щиро переконаний, що невдовзі приватні інвестори активно створюватимуть нові робочі місця на заводах, масштабно наповнюватимуть бюджет країни та побудують виробництва, якими пишатиметься уся Україна. 

Дякую усім співробітникам ДП «Укрспирт» за підтримку і продуктивну роботу!», - прокоментував роботу Сергій Блескун. 

Дата: 05.11.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок