Прес-релізи

Сергій Блескун проінформував про результати господарської діяльності ДП «Укрспирт» у 2020 році

Сергій Блескун проінформував про результати господарської діяльності ДП «Укрспирт» у 2020 році

24 березня під час наради з питань реалізації програми реформування та розвитку спиртової галузі за участі заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького в.о. директора ДП «Укрспирт Сергій Блескун проінформував про результати господарської діяльності ДП «Укрспирт».

У 2020 році перед ДП «Укрспирт» було поставлено два основних завдання, це – ефективна фінансова діяльність, наповнення бюджету та підготовка до приватизації.

«Розпочну з фінансових результатів. Чистий прибуток підприємства у 2020 році склав 32,2 мільйонів гривень. Якщо аналізувати поквартально, то ми спостерігаємо різке зменшення прибутків у 4му кварталі. Є дві причини цього.  Це відтік покупців спирту на заводи Концерну, які отримали ліцензії на оптову торгівлю спиртом, а також висока собівартість продукції, яка виникла через драматичне подорожчання сировини (кукурудзи та пшениці)», - повідомив Сергій Блескун.

Також він підкреслив, що до бюджету країни в 2020 році було сплачено  543, 3 млн. грн. податків. І це рекордна кількість податків за всю десятилітню історію існування ДП «Укрспирт». Також потрібно відмітити, що обсяги виробництва у 2020 вперше починаючи від 2013 почали зростати. І минулого року ДП «Укрспирт» виробив – 6, 4 млн. декалітрів.

«При цьому ми бачимо, що Фінансовий план підприємства, а це основний документ по якому ми працювали, перевиконаний по всіх основних показниках. По Чистому прибутку виконання - 103%, Валовому прибутку - 123% і по Сплаті податків на - 116 %», - додав Блескун.

Окремо було наголошено на тому, що підприємство у 2020 рік скоротив поточну кредиторську заборгованість більше ніж на 40 мільйонів гривень. І ми бачимо, що основною у структурі заборгованості є сировина. І складає 84% .

Щодо динаміки приватизації підприємства, то приватизація йде згідно прийнятого Закону, Програми Кабміну та прийнятої Стратегії приватизації підприємства.

«На сьогоднішній день Фонд державного майна провів 21 аукціон з приватизації об’єктів ДП «Укрспирт». Що є більшою половиною від загальної кількості  обєктів ДП «Укрспирт», - повідомив керівник підприємства.

Дата: 25.03.2021
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок