Прес-релізи

Робота заводів ДП «Укрспирт» під цілодобовим наглядом: на 16 підприємствах працюють онлайн-камери

Робота  заводів ДП «Укрспирт» під цілодобовим наглядом: на 16 підприємствах працюють онлайн-камери

16 заводів ДП «Укрспирт» оснащені комплексними системами відеоспостереження, які цілодобово транслюють усе, що відбувається на місцях, у режимі реального часу. Результат роботи камер обговорював в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун з в.о. голови ДФС Сергієм Солодченко та представниками лікеро-горілчаної галузі.

«Окрім підготовки до приватизації підприємства, ми  також постійно займаємось детінізацією обігу спирту. Відеосистеми, які встановлені вже на 16 заводах “Укрспирту”, працюють у режимі онлайн та паралельно роблять запис з 4 камер на сервер. Безперервний доступ до відео мають, зокрема, податківці, які можуть у будь-яку хвилину подивитися, що відбувається на заводі, які машини заїжджають чи від’їжджають і чи немає якоїсь підозрілої активності. Це — один з методів боротьби з потенційними зловживаннями на місцях», — пояснив Сергій Блескун.

За його словами, завдяки 4-рьом камерам, які встановили на заводах,  відбувається контроль за вивантаженням сировини (зерна, кукурудзи) та завантаженням спиртовозів готовою продукцією та роботою лічильників. Встановлені камери забезпечують видимість вночі та у погану погоду. 

Крім того, є бажання надати сигнал з цих камер в суспільне користування. Тому, вирішили розробити технічну можливість трансляції відеопотоку з цих камер через офіційний веб-портал Державної фіскальної служби. Отже, всі охочі зможуть спостерігати за роботою заводів в режимі онлайн.

Наразі системи відеоспостереження встановлені та працюють на всіх МПД, які здійснюють виробничу діяльність. Зокрема на Караванському, Дубов’язівському, Стадницькому, Липниківському, Ковалівському, Червонослобідському, Ковальовському, Залучанському, Новосілківському, Рава-Руському, Луцькому, Вузлівському, Новоборовицькому, Сторонибабському та Струтинському заводах. 

Нагадаємо, з 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України. Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств Укрспирту представників країни-агресора. 18 лютого Стратегія приватизації ДП «Укрспирт» була підтримана комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики. 

Дата: 18.06.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок