Прес-релізи

Реалізація спирту в ДП “Укрспирт” у січні 2020 року зросла на 62%

Реалізація спирту в ДП “Укрспирт” у січні 2020 року зросла на 62%

У січні 2020 року реалізація спирту зросла на 62% порівняно із січнем 2019-го. «Це результат підготовки ДП “Укрспирт” до приватизації та нашої спільної Міністерства економіки, Державної податкової служби та правоохоронних органів боротьби з нелегальним спиртом», підкреслює в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун. 

Так, згідно з фінансовим звітом, у січні цього року ДП «Укрспирт» працювало 11 заводів і було реалізовано 412 тис декалітрів спирту. Коли тогоріч у цей же час працювало 7 заводів, а реалізація склала 255 тис дал етилового спирту.

«Цьогоріч у січні підприємством “Укрспирт” сплачено на 13,7% більше податків у державний бюджет порівняно із січнем минулого року. В Україні не почали виробляти більше алкоголю, ні. Цей показник — у тому числі, результат зламу тіньових схем, які роками мали місце на державному підприємстві. Завдяки детінізації та підготовці до приватизації гроші від виробництва спирту йдуть у бюджет, на розвиток нашої країни, а не у чиїсь кишені. Але спиртова галузь в Україні стоїть на порозі масштабної модернізації та залучення інвестицій, аби приносити у бюджет ще більше податків. Конкуренція, прозорість та планомірний контроль держави — це основи, на яких незабаром стоятиме розвиток спиртової галузі», —  зазначив Сергій Блескун.

Варто наголосити, що у січні 2020 року державним підприємством «Укрспирт» сплачено 30,2 млн гривень податків.

Також зазначимо, фінансові результати свідчать: у січні 2019-го року збитковість роботи ДП «Укрспирт» склала 5,5 млн гривень. У свою чергу, чистий прибуток ДП «Укрспирт» у січні 2020 року виріс на 146,8% порівняно із аналогічним періодом минулого року, і склав 2,6 млн гривень.

Нагадаємо, 18 лютого Стратегія приватизації ДП «Укрспирт» була підтримана комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Довідка. З 1 січня 2020 почав діяти закон про демонополізацію спиртової галузі. Згідно з документом, з 1 липня 2020 року скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, як лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей. Документ дозволяє компаніям будь-якої форми власності виробляти спирт за умови отримання ліцензії, а також провести повну лібералізацію експорту спирту з України. Законом також передбачено тимчасове обмеження на імпорт спирту в Україну до 1 січня 2024 року і заборона на участь в приватизації підприємств Укрспирту представників країни-агресора.

Дата: 27.02.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок