Прес-релізи

«Нас цікавлять прозорі та надійні компанії - оператори ринку"

«Нас цікавлять прозорі та надійні компанії - оператори ринку"

ВО директора ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко відповів на запитання журналістки інформаційної агенції «Інтерфакс - Україна» Анастасії Кришневської щодо закупівель газу

1. Скільки ви збираєтесь закуповувати природного газу через "Українську енергетичну біржу", який об’єм?

Потреби підприємства складають  близько 5 млн. м3 на місяць 

2. Про що "Укрспирт" вже домовився з торговим домом "Сокар Україна" по результатам зустрічей? Про поставки яких об’ємів природного газу йдеться? 

ДП «Укрспирт» вивчає ринок та  шукає надійних партнерів, звичайно нас цікавлять прозорі та надійні компанії - оператори ринку, 

Серед критеріїв відбору постачальника газу Укрспирт передбачає:

  • Відсутність обтяжень чи обмежень  стосовно розпорядження майном чи грошовими коштами підприємства-постачальника з боку державних контролюючих органів;
  • Відсутність податкового боргу у підприємства-постачальника;
  • Відсутність рішень щодо обмежувальних заходів (санкцій) з боку Ради національної безпеки і оборони України стосовно підприємства-постачальника;
  • Відсутність підприємства-постачальника в чорному списку АМКУ;
  • Середньомісячний обсяг реалізації природного газу підприємством-постачальником не менше 2 млн.м3;
  • Наявність заброньованих потужностей в ПАТ "Укртрансгаз" на майбутні періоди в обсягах достатніх постачання газу споживачам та виконання укладених контрактів

3.Чому ви домовляєтесь з "Сокар Україна" напряму, а не через електронну систему державних закупівель "Прозоро" чи біржу?

ДП «Укрспирт» є великим споживачем природного газу, тому наше підприємство є цікавим для всіх найбільших операторів газового рину України. До нас постійно звертаються як вітчизняні так і іноземні компанії, серед яких є трейдери, а також компанії, що мають власний видобуток газу.    

ДП «Укрспирт» аналізує ринок природного газу та умови, які можуть бути запропоновані постачальниками нашому підприємству як великому споживачу. Тому не можна стверджувати, що ДП «Укрспирт» домовляється лише з «Сокар Україна», цей постійний переговорний процес триває з різними компаніями.

В подальшому буде проведено конкурсні процедури на прозорих умовах для всіх Постачальників та укладено  Договір з компанією яка запропонує найкращі умови , в першу чергу щодо вартості природного газу.  

Всі закупівлі будуть проведені відповідно до тендерних процедур, з дотриманням законодавства  та з урахуванням особливостей функціонування ринку.  

4. Чи немає у вас зобов'язання закуповувати природній газ виключно через електронну систему державних закупівель  «Прозоро»?

В ДП «Укрспирт» є зобов’язання щодо проведення прозорих процедур закупівлі не лише природного газу, а й іншої групи товарів необхідної для здійснення виробничої діяльності. 

З даною метою підприємство використовує декілька видів процедур закупівлі товарів. Зобов’язань щодо використання виключно системи державних закупівель «Прозоро» у нашого підприємства немає, але ми використовуємо її для проведення конкурсних закупівель. До прикладу, лише за жовтень 2017 року ДП «Укрспирт» оголосило 22 тендери на закупівлю товарів і послуг на даному електронному майданчику.

5. Чи реалізовуєте ви спирт для потреб виробництва альтернативних палив? Якщо так, то в яких обсягах і кому?

На даний час виробництво та обіг біоетанолу регулюється рядом законодавчих актів, зокрема Податковим кодексом України, Законом України «Про альтернативні види палива», Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», положення яких є досить суперечливими в частині регулювання господарської діяльності у сфері виробництва і обігу біоетанолу та в чинному законодавстві відсутній розподіл біоетанолу на денатурований (містить бензин 1-10%, біопалива, компонент біопалива, антидетонуюча добавка до палива) та неденатурований (спирт етиловий зневоднений для технічних потреб, що не містить бензину). При цьому існує реальний ринковий попит на денатурований біоетанол та добавки на його основі.

Як наслідок «несправедливого» податкового навантаження порівняно із іншими країнами ЄС, в Україні фактично припинено виробництво та реалізація вказаної продукції. Однак відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, України взяла на себе зобов’язання врегулювати зазначене питання та привести його у відповідність до Директив ЄС у найблищому майбутньому. Ми підготували пропозиції для законодавчого врегулювання цього питання, крім того альтернативні законопроекти є також зареєстровані у Верховній Раді. Сподіваємося наші законодавці звернуть увагу на цю проблему та приймуть такі законопроекти як першочергові.

Дата: 13.11.2017
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок