Прес-релізи

На Хоростківському МПД модернізують обладнання з глибокої переробки відходів бродіння.

На Хоростківському   МПД модернізують обладнання з глибокої переробки відходів бродіння.

Вже у жовтні Хоростківське місце провадження діяльності ДП «Укрспирт» отримає «нове дихання», запрацювавши на повну потужність.

За словами в.о. директора ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка Хоростківське МПД стане першим, де модернізують обладнання з глибокої переробки відходів бродіння.  

Відповідно до меморандуму між ДП «Укрспирт» та Тернопільською ОДА   відбувається модернізація Хоростківського  МПД. 

Значною мірою до підтримки іниціатив ДП «Укрспирт» долучилися місцеві депутати - мажоритарники з Верховної Ради, зокрема  Микола Люшняк.

Депуати зацікавлені у створенні робочих місць та стабільному розвитку регіону,  «Укрспирт» потребує підтримки на законодавчому рівні законопроектів, що забезпечуть сталий розвиток галузі. 

Наразі законодавчі пропозіції  по напрмках - вітчизняне біопаливо, диференціация акцизів та мораторій на стягнення «боргів папередників» з державнго підприємства передані до Верхоної Ради України.  

Про те на якому етапі та  яким чином проходить модернізація підприємства нам розповів керівник Хоростківського МПД ДП «Укрспирт» Олексій Олександрович Кравчик.

- Отже, доброго дня Вам, Олексію Олександровичу, перш за все розкажіть нам кілька слів про себе .

- Доброго дня і Вам,  народився я у місті Пустомити Львівської області, там і  закінчив школу. Отримав дві вищі освіти: технічну і юридичну. По закінченню ВНЗ працював 4 роки у ПАТ «Львівобленерго», пізніше   у ПАТ "Львівгаз", де займав керівні посади. А тепер, більш як два роки, працюю у спиртовій галузі – спочатку на Козлівському МПД ДП «Укрспирт», а з березня  поточного року був призначений керівником Хоростківського МПД ДП«Укрспирт».

- Підприємство не працює з 2014 року, чи не злякали вас масштаби роботи, котрі потрібно виконати для того, щоб відновити роботу довіреного Вам об’єкту? 

- Так, воно не працює вже 4 роки. За даний час ніяких робіт на місці не проводилося,дуже багато чого я отримав в поганому стані, маю на увазі і обладнання, і приміщення, яке зараз потрібно приводити до порядку. Частина обладнання вже вийшла з ладу,  його не можливо відновити, тому закупляємо нове. Також ми приводимо в  порядок все не тільки на заводі, а й  їдальню та  житлове приміщення. Облаштовуємо наш стадіон. Я впевнений, що з часом  ми  впораємось з усім.

- Скажіть, будь ласка, скільки на сьогоднішній день у вас налічується працівників?

- На підприємстві працює 151 чоловік.

- А яким чином вам вдається налагоджувати робочий процес  з такою кількістю людей?

- Все просто - у мене  хороший колектив. Щоб ви зрозуміли, на усіх непрацюючих заводах працівники виходять на роботу в режимі неповного робочого часу. На нашому ж підприємстві  є працівники, які працюють по 3 дні в  тиждень, а є й такі, які залучені до роботи 5 днів в тиждень, тобто кожного дня окрім суботи та неділі, бо на кожен день для них є сплановані роботи. Проводиться  демонтаж  старого обладнання, встановлення нового, а ще фарбування, чищення... Тобто роботи є достатньо.  Що стосується заробітної  плати, то вона  є малою, а збільшити чи надати премії для  заохочення - я, поки що, не маю змоги.  Скажу правду, багато хто дивується, як з такою заробітною платою і за такий короткий час люди змогли зробили такий великий об’єм роботи. Але я всім говорю, що колектив гарний, здоровий, кожен  розуміє, що для того, щоб завод повноцінно працював - потрібно прикласти немалих зусиль. І вони злагоджено беруться до роботи  та  працюють.

- Тобто не важко бути керівником,коли є такий колектив?

-  Звісно, ні! Важко тоді, коли колектив лінивий. Повторюсь, мені пощастило працювати з фахівцями, такими як Іван Степанович Вигнанець  та Володимир Степанович Щерб’як, адже саме на них покладено більшість роботи.  Вони виконують великий об’єм роботи, слідкують, щоб усе проводилося злагоджено та безпечно.

- Скажіть, будь ласка, чи починаєте ви налагоджувати співпрацю  з цукровими заводами?

- На сьогоднішній день налагодження співпраці проводиться централізовано, через Київ, я маю на увазі договора, обговорення цін і тому подібне. Однозначно, співпрацювати будемо, бо хочемо відновити роботу підприємства. 

- Розкажіть будь ласка детальніше про  продукцію, яку виготовлятиме підприємство?

- Найперше скажу, що вироблятиметься не харчовий спирт, а біоетанол, який може використовуватись, як добавка до пального так і у хімічній промисловості. Між іншим, скажу, що з новим обладнанням ми збільшимо потужність виробленої продукції від  6 тисяч декалітрів на добу до 9 тисяч декалітрів, тобто вироблятиметься більше продукції  за той самий час.

- А коли появиться перша продукція?

- Я не можу сказати, коли саме вона  появиться, бо ті роботи, які ведуться від березня, а саме -  демонтаж і підготовка до монтажу нового обладнання,  займають дуже багато часу, роботи і коштів. Якщо не буде ніяких затримок  по оплаті рахунків та по забезпеченню матеріалами, то плануємо пуск заводу на жовтень місяць поточного року

- Ви говорили про обладнання,  чиє воно і коли його монтуватимуть?

- Все обладнання є українським і виготовляється на Вінницькому заводі. Вартість  вже придбаного обладнання становить близько 23 млн. грн. Окрім цього нам вдалось  закупити будівельних матеріалів, інструментів, а також обладнання, яке буде необхідне для запуску заводу більше ніж на 0,7 млн.грн.

До речі, саме 18 липня цього року увійшло в історію нашого Хоростківського МПД як день початку монтажу нового обладнання після довготривалої підготовки.

- Чи є уже бачення того куди  будете  експортувати готову продукцію?

- У першу чергу ми плануємо експортувати нашу продукцію закордон, однак ми орієнтуємось і на нашого вітчизняного споживача. 

- Чи плануєте на майбутнє, коли завод працюватиме, набирати  більше спеціалістів?

- Скажу так, колись було більше працівників, тому що виготовляли дріжджі, парфуми, пепсі-колу, тощо…. Але на сьогоднішній день, дане підприємство не витримує конкуренції, наприклад, з Львівськими дріжджами.  Зараз на нас працюють інші заводи ДП «Укрспирт», за рахунок продажу їхньої продукції утримується і будується наш завод. Звичайно, коли запрацює  підприємство, то, думаю, ми зможемо змінити  штат та зацікавити працівників відповідною оплатою праці.

- Які у Вас плани на майбутнє? 

-  Ми плануємо відновити роботу нашої бази, до якої є підведені залізничні колії, щоб в подальшому використовувати її для роботи підприємства. А це все займає немалі кошти . Також в планах -  чистка карт на полях фільтрації, де будуть викачуватися відходи виробництва. Ми не хочемо, щоб завод якимось чином завдавав  шкоду населенню. Заплановано у нас і будівництво біогазової установки, яка по розрахунках має забезпечити повноцінну роботу заводу. Дана установка допоможе нам зменшити собівартість продукції, а відходи від виробництва будуть очищені та не шкідливі для екології міста, зокрема для його жителів. 

Дата: 20.07.2018
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок