Прес-релізи

Юрій Лучечко : “Верховна Рада має невідкладно прийняти закони спрямовані на розвиток вітчизняного ринку біопалива та паливних продуктів.”

Юрій Лучечко : “Верховна Рада має невідкладно прийняти закони спрямовані на розвиток вітчизняного ринку біопалива та паливних продуктів.”

Т.в.о. директора ДП “Укрспирт” Юрій Лучечко : У відповідь на  відмову Росії і Білорусії постачати нафту і нафтопродукти в Україну - Верховна Рада має невідкладно прийняти закони спрямовані на розвиток вітчизняного ринку біопалива та паливних продуктів.

18 квітня 2019 року уряд Російської Федерації ввів нові економічні санкції проти України (запроваджена заборона ввезення з України до Росії таких товарів, як паперова продукція, товари легкої промисловості, металургійна продукція, продукція машинобудування, а також обмежені поставки з Росії в Україну нафти та нафтопродуктів. Зазначені санкції були очікувані.  

Імпорт енергоносіїв - камінь на шиї України, який тягне нас до дна.

За 2018 рік Україна імпортувала нафтопродуктів на суму 5 540,93 млн, що на 33,2%, або на 1 381,897 млн, більше, ніж в 2017 році.

У 2018 році через Білорусь Україна імпортувала нафтопродукти на 2 113,804 млн доларів (частка - 38,15%), з Росії - на 2 069,358 млн доларів (37,35%), з Литви - на 570,467 млн доларів (10,3%) , з інших країн - на 787,302 млн доларів (14,21%). Більшу частину цих коштів в кінцевому рахунку отримала РФ - країна-агресор.

Переробна галузь України здатна виробляти сумішеві бензини та дизельне пальне на основі біоетанолу. ДП “Укрспирт” ще у 2017 році зареєструвало технічні умови на виготовлення сумішевих бензинів та дизельного пального на основі біоетанолу. Використання біоетанолу дозволить зменшити частку імпорту нафтопродуктів з Російської Федерації на 15-20%.

Юридичною командою підприємства  разом з Держа́вним  агентством з енергоефективності та енергозбереження України, народними депутатами України вже підготовлено  і подано до Верховній Раді України відповідний законопроекти   № 7348 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери виробництва рідкого палива з біомаси та впровадження критеріїв сталості рідкого палива з біомаси та біогазу, призначеного для використання в галузі транспорту”  та  N 9222 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підприємств спиртової галузі.

Ці  законопроекти зареєстровано у Верховній Раді України ще в 2017-2018  роках. Сподіваємося щоб не допустити паливної кризи депутати оперативно відреагують на виклик і приймуть потрібний державі закони.

ДП «Укрспирт»  лобіює створення українського паливного продукту, який зменшить залежність Укранїни  від імпорту російських нафтопродуктів.

Крім того, ми робимо практичні кроки в цьому напрямку, так в  Тернопільській області модернізується Хоростківське місце провадження діяльності на виробництво біоетанолу, як складника моторного палива. Проектна продуктивність - 100 тонн біоетанолу на добу (30 000 тонн в рік).  Завод модернізується за рахунок самофінансування. Обсяг інвестицій 55 млн. грн. На кожному підприємстві застовані технології, розроблені ДП «Укрспирт» та дослідницькою науковою установою «УкрНДІСпиртобіопрод», використовується  обладнання українського виробництва та автоматична система управління на програмному забезпеченні українського розробника.

Плануємо запустити виробництво біоетанолу на базі Хоростківського та Лужанського МПД.

Також, ДП “Укрспирт” оголосило  конкурс інвестиційних пропозицій з модернізації Немирівського МПД для переведення його на виробництво біоетанолу, технічних рідин та спиртовмісних сумішей .

Згідно стратегічного плану на 2019-2023, який ДП Укрспирт захистило в березні в Міністерстві аграрної  політики та продовольства заплановано інвестування в галузь до 1,53 млрд. грн. за 5 років. Реалізація цих проектів  може суттєво покращити ситуацію на ринку пального в Україні. Вже сьогодні сумішеві бензини на українських АЗС на 20% дешевше звичайних бензинів.

Дата: 24.04.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок