Прес-релізи

Інтереси працівників ДП «Укрспирт» будуть максимально враховані під час процесу приватизації підприємства

Інтереси працівників ДП «Укрспирт» будуть максимально враховані під час процесу приватизації підприємства

Профспілка та керівництво ДП «Укрспирт» обговорили дорожню карту приватизації підприємства. Це питання розглядали вчора, 25 лютого, під час засідання президії профспілкового комітету Об’єднаної організації Профспілки працівників АПК в ДП «Укрспирт». На заході були присутні вісім членів Президії, зокрема голова ООП АПК ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький, його заступники Максим Добровольський та Олександр Цикура, інші члени Президії, а також в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун та заступник директора ДП «Укрспирт» Леонід Шиба.

Сергій Блескун розповів присутнім про дорожню карту приватизації ДП «Укрспирт. За його словами, до кінця квітня на всіх заводах мають завершити дооцінку основних засобів, після чого ці підприємства передадуть до Фонду держмайна. 

«Звісно, весь цей час люди залишаються працівниками ДП “Укрспирт”. Адже які б процеси не проходили, ДП “Укрспирт” продовжує свою діяльність. Далі – Фонд держмайна виставляє заводи на продаж. Згідно з процедурою приватизації інвестор купує те чи інше підприємство. Новий власник юридично оформлює підприємство, отримує дозвільну документацію тощо. І весь цей час працівники залишаються працівниками ДП “Укрспирт”. Коли новий власник прийматиме людей на роботу, працівники мають звільнитись з ДП “Укрспирт” та прийти на роботу до нового власника, тобто влаштуватись на роботу у нову юридичну особу», — зазначив Сергій Блескун. 

«І новий власник кого буде наймати на роботу? Звісно, фахівців підприємства, які там і працювали. Все буде залежати від устаткування та технологій, це всі розуміють», підкреслив Сергій Блескун.

Також обговорили перспективи приватизації підприємства представники профспілки.

«Враховуючи те, що підприємства простоюють, люди отримують 2/3 заробітної плати, що не задовольняє потреби сімей працюючих, треба щось з цим робити. Постало питання приватизації, є Закон, який потрібно виконувати. Почався рух. Можливо, всі дії тільки на покращення ситуації. Тому підтримую починання», зазначив член президії, голова ППО працівників Луцького МПД ДП «Укрспирт» Олександр Філіпчук.

Голова ООП АПК ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький висловив подяку адміністрації ДП «Укрспирт» за те, що «у палких дискусіях профспілку почули» і «не проводили масове скорочення».

«Ми довго шукали шляхи вирішення саме кадрового питання. Запропонований механізм це мінімізація чисельності скорочень. Керівники разом із головами первинних профспілкових організацій нададуть найкращі варіанти виходу із ситуації», зазначив Віталій Сосницький.

Нагадаємо,18 лютого Стратегія приватизації ДП «Укрспирт» була підтримана комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Дата: 26.02.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок