Прес-релізи

ДП «Укрспирт» за 9 місяців сплатило на понад 100 млн грн більше податків, ніж за аналогічний період торік, — С. Блескун

За три квартали 2020 року ДП «‎Укрспирт»‎ сплатило 424,21 млн грн податків і зборів у державний бюджет, що на 100,89 млн гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року. З них найбільше зростання у порівнянні з тогорічним показником спостерігається у сплаті дивідендів (+36,7 млн грн), ПДВ (+26 млн грн) та акцизу (+18,38 млн грн). Про це повідомив в. о. директора ДП «‎Укрспирт»‎ Сергій Блескун.

«Наразі показники 2020 року щодо сплати податків “Укрспиртом” перевищують тогорічні. ‎За 9 місяців держпідприємство сплатило понад 424 млн гривень у держбюджет. Аналогічний показник минулого року перевищено на майже 101 млн гривень. При цьому, цьогоріч у третьому кварталі виробництво спирту на ДП “Укрспирт” зменшилось у порівнянні з 2019-им. На це вплинув такий об’єктивний фактор як демонополізація. З 1 липня покупці мають змогу купувати спирт на відкритому ринку — в інших державних заводів-виробників. Ще одним фактором стало драматичне зростання цін на сировину — кукурудзу та пшеницю, що призвело до певного погіршення рентабельності у третьому кварталі. Важливо, що паралельно з виробничим, триває й процес приватизації об’єктів держпідприємства, що обов’язково створить позитивний економічний ефект для всієї спиртової галузі»‎, — зазначив Сергій Блескун.

Нагадаємо, 1 липня в Україні відбулася демонополізація спиртової галузі, а тобто — низка інших державних заводів (які не входять до ДП «Укрспирт») отримали власні ліцензії на оптову торгівлю спиртом і почали конкурувати за покупців на ринку. 

Дата: 27.10.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок