Прес-релізи

ДП «Укрспирт» разом з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України обговорили проект закону про біопаливо.

ДП «Укрспирт» разом з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України обговорили проект закону про біопаливо.

09 жовтня 2019 року ДП «Укрспирт» спільно з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, фахівцями галузі та за участі народного депутата України, заступника голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг - Валерія Семінського обговорили проект закону про біопаливо.

Темою дискусії стали положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку сфери виробництва рідких біологічних видів палива».

На виконання положень директиви 2009/28єс, щодо досягнення частки енергії з відновлюваних джерел у валовому обсязі споживання енергії на транспорті у 2020 році не менш ніж 10% підготовлено цей законопроект та законопроекти :”Про внесення змін до митного тарифу України щодо розвитку виробництва обігу та використання рідких біопалив“,”Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку виробництва обігу та використання рідких біопалив”.

Законопроектами передбачено введення кодів УКТЗЕД на моторні палива з різною часткою сталих рідких біопалив та скасування акцизного податку на біодизель та на біопаливну частку в суміші моторних палив, які відповідають критеріям сталості.

Враховуючи, що промислове виробництво біодизелю на сьогодні в Україні відсутнє, спалачений акцизний податок, з моменту введення у 2013 році, за даними Держстату склав 0 гривень та не вплинув на доходи бюджету. До введення акцизного податку на біодизель, в Україні працювало 55 заводів з його виробництва, аналогічна ситуація з виробництвом сумішевих бензинів.

ДП «Укрспирт» послідовно працює над створенням законодавчої бази для розвитку вітчизняного паливного продукту та ринку біопалива в Україні.

За результатами обговорення Агенство Держенергоефективності надасть до Верховної Ради України законодавчі пропозиції.

Дата: 10.10.2019
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок