Прес-релізи

До кінця року ДП «Укрспирт» планує передати на приватизацію загалом 30 об'єктів

До кінця року ДП «Укрспирт» планує передати на приватизацію загалом 30 об'єктів

До кінця 2020 року ДП «Укрспирт» планує передати загалом 30 пропозицій щодо приватизації об'єктів підприємства Міністерству економрозвитку, торгівлі та сільського господарства України, згідно з затвердженим планом. Про це повідомив в.о. директора  ДП «Укрспирт» Сергій Блескун під час престуру на один із спиртових заводів.

«Ми стоїмо на порозі великих змін — невдовзі в Україні з’явиться перший приватний спиртзавод. ДП "Укрспирт" повністю передало Мінекономрозвитку пропозиції щодо приватизації 25 із 41 об'єктів підприємства. До кінця року плануємо передати ще 5 пропозицій. Перший аукціон у Фонді держмайна планують оголосити 15 вересня», — зазначив Сергій Блескун.

Він наголосив також, що наслідком приватизації стане розвиток різних напрямків у переробній аграрній галузі України, створення нових робочих місць та зростання надходжень від податків до бюджету.

«Ще один бонус приватизації — боротьба з тінню. Десятки років кримінальні клани крали в українців від 8 до 10 млрд грн на спиртових схемах щорічно. Тобто, відбирали гроші у кожного з нас. Адже за ці суми можна було б кожен рік будувати нові школи чи лікарні по всіх куточках України», — зазначив Сергій Блескун.

У свою чергу, заступник голови Фонду держмайна України Тарас Єлейко під час престуру повідомив, що на першому етапі приватизації спиртової галузі на прозорі аукціони буде виставлено 16 підприємств, які входять до складу ДП «Укрспирт».

«На заводи ДП “Укрспирт” високий попит інвесторів всередині країни —  виробників алкоголю, аграріїв, фармацевтів, виробників біоетанолу. Також є зацікавлені покупці з-за кордону. Єдині, хто повністю не допущений до аукціонів — це представники країни-агресора», — підкреслив Тарас Єлейко.

Нагадаємо, старт реформі спиртової галузі дав Президент України Володимир Зеленський — 23 жовтня 2019 року Президент подав до Верховної Ради законопроєкт щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва етилового спирту, за який пізніше проголосували народні депутати. 1 липня 2020 року, згідно з Законом, в Україні було скасовано державну спиртову монополію. З цього дня окрему ліцензію на оптову торгівлю спиртом можуть отримати інші державні спиртзаводи. А з 1 липня 2021 року, згідно з Законом, ліцензію на оптову торгівлю спиртом зможуть отримати й побудовані «з нуля» спиртові заводи. 

 

Дата: 11.09.2020
Зворотній дзвінок
Зворотній дзвінок