Press realizes

З ДНЕМ ПРАПОРА УКРАЇНИ!

З ДНЕМ ПРАПОРА УКРАЇНИ!

Наш український синьо-жовтий прапор наскрізь пронизаний історією, спогадами про  наших предків, які гордо тримали його в руках виборюючи незалежність нашої державами! Вшануємо Державний Прапор України в цей чудовий день!

Яка ж на диво довга історія нашого українського прапора....

Синьо - жовті кольори використовувалися на гербі Руського королівства XIV століття, на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя.

Починаючи з XVI століття козаки Війська Запорозького використовували в невеликій кількості прапори-хоругви синьо-жовтих барв, а вже з 1710-х років синьо-жовті козацькі прапори почали переважати серед козацьких хоругв. Такі прапори часто виготовляли з синього полотнища із нашитим на ньому лицарем у золотих чи червлених шатах та золотим орнаментом та арматурою.

Вперше українці підняли свій національний прапор над Львівською ратушою 25 червня 1848 року. Саме після цієї події синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати і в Наддніпрянській Україні.

У 1917—1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

У 1938—1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, в 1941 році — Української Держави.

Надалі, за радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, його використання в СРСР кримінально переслідувалося  ув'язненням на два роки.

1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня в Україні щорічно відзначають День Державного Прапора.

 

Дата: 23.08.2019
Call back
Callback