Press realizes

ФДМУ оголосив результати приватизації першого спиртового об'єкта: ціна зросла на понад 5 млн грн від стартової

ФДМУ оголосив результати приватизації першого спиртового об'єкта: ціна зросла на понад 5 млн грн від стартової

Фонд державного майна України оголосив результати приватизації першого активу спиртової галузі — Немирівське МПД приватизоване за понад 55 мільйонів гривень. Йдеться про зростання від стартової ціни на понад 5 мільйонів гривень.

«ФДУ провів приватизацію Немирівського спиртового об'єкта за 55 мільйонів гривень — це на 5 мільйонів гривень більше, ніж стартова ціна. Але головне навіть не це, а те, скільки інвестицій та нових робочих місць створить новий приватний власник. Якщо до цього дня завод простоював, то невдовзі ми побачимо його запуск, модернізацію та розширення штату. І внаслідок — зростання надходжень у держбюджет», — підкреслив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

Зазначимо, як повідомляє ФДМУ, Немирівське місце провадження діяльності та зберігання спирту було виставлене на відкритий аукціон зі стартовою ціною 49 565 714 грн, а приватизоване ТОВ «ЛВН ЛІМІТЕД» за 55 083 333 грн. 

Нагадаємо, наразі ДП «Укрспирт» передав у Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України пропозиції щодо приватизації 25 спиртових об'єктів підприємства. На сьогодні Фонд держмайна України оголосив проведення десяти аукціонів на об’єкти спиртової галузі.

Довідка. Старт реформі спиртової галузі дав Президент Володимир Зеленський, який 23 жовтня 2019 року подав до Верховної Ради законопроєкт щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва етилового спирту. З 1 липня 2020 року, згідно з законом, в Україні було скасовано державну спиртову монополію. З цього дня окрему ліцензію на оптову торгівлю спиртом можуть отримати інші державні спиртзаводи. Відповідно до чинного законодавства, єдиною можливістю стати приватним учасником ринку виробництва спирту в Україні до 1 липня 2021 року є придбання об’єкту спиртової галузі.

Дата: 15.10.2020
Call back
Callback