Press realizes

ДП “Укрспирт” тричі зверталось до Антимонопольного комітету

ДП “Укрспирт” тричі  зверталось до Антимонопольного комітету

ДП “Укрспирт” тричі  зверталось до Антимонопольного комітету за роз’ясненням, натомість отримувало формальні відписки. Ми розраховували на підтримку та державницьке рішення.

Одним з перших кроків нового керівництва ДП «Укрспирт» було бажання врегулювати ціноутворення для постійних покупців  продукції підприємства.

З цією метою ще 01 листопада 2017 року ДП «Укрспирт» звернулось до Антимонопольного комітету України з заявою про отримання висновку у формі рекомендаційного роз’яснення. Доречі,  консультаційні послуги АМКУ є платними. ДП “Укрспирт” сплатило за них кошти, так і не отримавши чіткої відповіді.


завантажити документ


В зазначеній Заяві ДП «Укрспирт» (копія надається)  просило Антимонопольний комітет надати роз’яснення стосовно можливості застосування знижок для покупців виробленої підприємством продукції.

Метою отримання такого роз’яснення було саме запобігання порушення чинного конкурентного законодавства, підвищення передбачуваності його застосування.

У зв’язку із тривалою відсутністю висновків Антимонопольного комітету на зазначену заяву, ДП «Укрспирт» 07 грудня 2017 року та 10 січня 2018 року повторно звернулось  до Антимонопольного комітету.

Зокрема, у листі від 10 січня 2018 року звернуло  особливу увагу на те, що вказаний висновок буде врахований у господарській та виробничій діяльності підприємства.

В свою чергу, Антимонопольний комітет,не бажаючи розбиратись у питаннях, що були поставлені для надання роз’яснень, фактично ігноруючи бажання нового менеджменту Державного підприємства скористатись своїм законним правом на отримання такого роз’яснення та як наслідок, врегулювати ціноутворення та порядок надання знижок постійним покупцям продукції підприємства надав висновок, що зводився до неможливості надати висновок щодо відповідності чи невідповідності дій ДП «Укрспирт» положенням законодавства про захист економічної конкуренції.

Таким чином,  дуже дивним виглядає тривала безрезультативна переписка з Державним підприємством та швидке рішення Антимонопольного комітету на запит горілчаних компаній, (зареєстрованих у офшорах та по яких ведеться кримінальне розслідування) зі швидким повідомлення про це  на сторінці керівника Антимонопольного комітету у  фейсбуці видане як досягнення у боротьбі за конкурентне середовище.

Нагадаємо, що ДП “Укрспирт” є в ТОП -100 платників  податків та генерує до 700 млн. грн. акцизного податку щомісяця.  Сплачує до бюджетів всіх рівнів близько 500 млн. грн. на рік. Наше підприємство налічує близько  5000 висококваліфікованих працівників, яким ми вчасно сплачуємо заробітну плату та несемо соціальне навантаження, адже більшість наших підприємств зосереджено в сільській місцевості, там де важко знайти роботу. 

ДП “Укрспирт” вперше за останні роки показує  приріст чистого прибутку, розвивається та інвестує у модернізацію підприємства. Це все відбувається в умовах війни та скорочення виробництва спирту.

Підприємство розраховувало на об’єктивну державницьку позицію та здивоване неадекватним рівнем накладених санкцій.  Це виглядає як чергова спроба довести підприємство до банкрутства.

Юридична служба буде оскаржувати неправомірне рішення Антимонопольного комітету. Зустрінемось у суді.

Дата: 21.12.2018
Call back
Callback